SPECIÁLNÍ VÝSTAVA BRAZILSKÉ FILY

Výstava se konala 12.9.2015
v Kolíně - Sendražicích

Jako vždy posuzoval rozhodčí z Brazílie,
MVDr. Andre Rafael Plentz

 

Jmenuji se Andre Rafael Plentz (na Facebooku mě také tak můžete najít).

Narodil jsem se 6. dubna 1963 a je mi 51 let. Psy chovám od svých 15 let, a když mi bylo 20 let, začal jsem chovat brazilské fily v chovatelské stanici Ponche Verde, kde jsem měl toho nejlepšího učitele ohledně toho, jaká má být fila, Ing. Carlose Moraes Breno Celestina a jeho přítele pana Antonia Carlose Pereiru de Souza. Později jsem se učil od pana Adm. Ernani Kesslera z chovatelské stanice Arambaré do Sul a tam mě vyškolili na specialistu pro plemeno brazilská fila.

Fily chovám už třicet let a jsem rozhodčím All Rounder (rozhodčí pro všechna plemena) CBKC - FCI a jsem jediným rozhodčím CBKC schváleným i CAFIBem pro posuzování v Brazílii. Posuzoval jsem už fily v Brazílii, USA – FBA (Fila Brasileiro Club of America) a v Argentině.

V současné době mám štěňátka fily. Štěňátka mám ale pořád, protože chovám různá plemena. Mám i svého psa Opse z chovatelské stanice Boa Barba (miniaturního knírače pepř a sůl) a psa mého staršího bratra Oskara. Tento pes pobýval v České republice v chovatelské stanici Grand Calvera a stal se z něj Český šampion narozený v Brazílii.


Objímám Vás všechny.
Andre Rafael Plentz

V sobotu , 12.9.2015 se konala Speciální výstava plemene Fila Brasileiro.
Výstava byla s mezinárodní účastí a rozhodčí z Brazílie dodal celé akci vysoukou úroveň. Rozhodčí, MVDr. André Rafael Plentz žije v Porto Alegre a je jedním z mála, který má oprávnění posuzovat výstavy pořádané jak pod hlavičkou FCI, ale i CAFIBu. Bohužel někteří chovatelé a majitelé fil se zřejmě zalekli tohoto rozhodčího a volili snadnou cestu v podobě Klubové výstavy MC, která byla ovšem bez zadání titulu Klubový vítěz. Jejich škoda, neboť posudek se známkou "výborný" od takového rozhodčí je pro správného chovatele a majitele více než titul BOB na jiných výstavách.
Počásí tentokrát nezklamalo a jen podpořilo výbornou atmosféru vytvořenou vystavovateli a našimi členy v rolích pořadatelů.
V polední přestávce bylo pro účastníky a diváky připraveno malé překvapení, přímo do výstavního kruhu, kde nebyli psi, seskočili místní parašutisté, Bylo to velmi pěkné a zajímavé zpestření tak významné výstavy jako je Speciální za účasti brazilského rozhodčího.

Generálním sponzorem této výstavy byl:

Další sponzoři:


Tlumočnice, paní Alena Masadilová a rozhodčí, MVDr. André Rafael Plentz

 

V následujících tabulkách si můžete prohlédnout obsazení ve třídách a výstavní ohodnocení.

PSI
třída dorostu:
OTHELO Fi-Box * 12.2.2015
o: Quinzinho do Acaboclado
m: Loira Fi-Box
m.:René Szabó
ch.:Dana Černá
VN1

třída mladých:
CYRIL od Křenovky * 9.12.2014
o: Jagunco ze Šakalího dvora
m: Kora II FI-IT
m.:Robert Starý
ch.:Petra Hečlová
V1, CAJC
KAN od Kralovického potoka * 18.6.2014
o: Kloudy da Barra Monavar
m: Juana ze Šakalího dvora
m.:Bohumil Petřík
ch.:Bohumil Petřík
V2
  
třída otevřená:
ALVES Hacienda Mikolaja * 10.10.2012
o: Imperio Dorado Jair
m: Balerina Filanteria
m.:Joanna Gwizdowska-Macek
ch.: Joanna Gwizdowska-Macek
V1, CAC, VSV, BOS 
C.I.B. LEONARDO di Casa il Vulcano * 30.5.2010
o: Felipe de el Siledin
m: Halfa
m.:Petra Hečlová
ch.:Serafino Guidone
nedostavil se
C.I.B. UBIRAJARA SERTAO do BR Toledo * 15.3.2010
o: Otelo de el Carnicelo
m: Ambra da Ilha
m.:Dana Černá
ch.:Alexander de Toledo Alves
V2, r.CAC
  
třída vítězů:
C.I.B. BRENTANO from Drakula´s county * 8.6.2011
o: Alejandro Guarda Costas
m: Angelica from Drakula´s County
m.:Ing. Josef Mohelský
ch.: Jaroslav Vacek
V3 
CAMILLO di Colle Manzu * 22.12.2013
o: Vito de el Siledin
m: Trebas IV do Rincao Violento
m.:Elena Danyuková
ch.:Giulia Manzoni
V2, r.CAC
C.I.B. JAGUNCO ze Šakalího dvora * 3.5.2010
o: El Diablo Eduardo ze Šakalího dvora
m: 120 Senda do Eshabeta II
m.:Hana Vaněčková
ch.:Hana Vaněčková
V1, CAC 
     
třída seniorů:
ALEJANDRO Guarda Costas * 11.11.2005
o: Soberano da Serra de Itanhandu
m: Brita Annenské lázně
m.:Mgr. Hana Varníčková
ch.:Quido Purtak
V1, BOV

FENY
třída štěňat:
YAMANJA Rio Grande * 24.3.2015
o: Alejandro Guarda Costas
m:Zarina Rio Grande
m.:Zdeňka Škarková
ch.:Kamila Pagowska-Sudol
VN1, Nejlepší štěně
YUKKIE Rio Grande * 24.3.2015
o: Alejandro Guarda Costas
m:Zarina Rio Grande
m.:Zdeňka Škarková
ch.:Kamila Pagowska-Sudol
VN2
  

třída dorostu:
OFKA Fi-Box * 12.2.2015
o: Quinzinho do Acaboclado
m: Loira Fi-Box
m.:Lubomír Hruška
ch.:Dana Černá
VN1, Nejlepší dorost


třída mladých:
NADIRA FI-Box * 4.7.2014
o: Ubirajara Sertao do BR Toledo
m:Cesmine z Kotlinky
m.:Dana Černá
ch.:Dana Černá
V1, CAJC, BOJ


třída otevřená:
CINDY Gajaneta * 25.7.2012
o: Giovani ze Skalního kraje
m:Monique II FI-IT
m.:Drahomír Hrabal
ch.:Drahomír Hrabal
nedostavila se
HONEY of Fazenda dos Amigos da Vida * 15.10.2012
o: Baruck da Forca
m:Avalanch of Fazenda dos Amigos da Vida
m.:Stanislava Žemlová
ch.:Heinz Dengler
nedostavila se
C.I.B. RAJAVI do Fortal do Fila * 20.12.2008
o: Carrasco Trucu do Arere
m: Bras Can Miura
m.:Hana Vaněčková
ch.:Francisco Wankis de Souza Medeiros
V1, CAC


třída vítězů:
GCh. BERNADETE Mar Sorte * 11.11.2012
o: Ubirajara Sertao do BR Toledo
m:Jane FI-IT
m.:Dana Procházková
ch.:Dana Procházková
V2, r.CAC
ChI MARGARIDA Faruck do Maranguape * 6.10.2013
o: Raeder´s Raimundo Nonato
m: Beyonce Fila Das Dunas
m.:Elena Danyuková
ch.:Alexandro Monteiro Nunes a Sueli Martins Cordeiro
V1, CAC, VSV, BOB
  

třída seniorů:
C.I.B. 120 SENDA do Eshabeta II * 19.9.2006
o: #93 Replicar do Eshabeta II
m: Java da Bracatinga
m.:Hana Vaněčková
ch.:Dawna Berg
V2
KORA FI-IT * 25.8.2007
o: Artuš II FI-IT
m: Andora z Kosických luhů
m.: Petra Hečlová
ch.: Jitka Šírová
V1
  


Další fotografie z této výdtavy naleznete ZDE




SPECIÁLNÍ VÝSTAVA BRAZILSKÉ FILY

Výstava se konala dne 15.9.2012 v Kolíně - Sendražicích

Posuzoval opět rozhodčí z Brazílie,
pan Virgílio De Martella Orsi

Narozen 29.07.1944, žije v Sao Paolu a je rozhodčí pro FIB a FCI skupiny 1, 2, 4, 5, 8, a 10
Je předseda klubu Sociedade Paulista pro Fila Brasileiro.

V roce 1982 jsem si pořídil fenku FB jménem Taba, která byla velmi ostrá a začala mě akceptovat déle než po měsíci.
Tato fila se mnou byla až do mého odchodu do důchodu v roce 1993. V roce 1994 jsem založil chovatelskou stancici Valley Aricanduva (bydlíme blízko řeky Aricanduva) a uskutečnil první vrh na Juliet Tibaitá Brende Lee, Brenda Lee Tibaitá Forró. Narodilo se 13 štěňat, mezi nimi odvážný malý pejsek Apache. Od té doby míváme vrh asi tak jednou za dva až tři roky.
Nyní moje smečka fil čítá sedm členů (5 fen, 2 psi), k tomu ještě zlatého retrívra, rotvajlera a pudla (ten jediný nemá rodokmen).

Nejvýznačnější výstavy na kterých posuzoval:

2001 - Southern Regionální výstava FIB - Curitiba (Brazílie)
2003 - Regionílní přehlídka FIB - Goiânia (Brazílie)
2004 - Speciální výstava FIB - Fortaleza (Brazílie)
2005 - Speciální výstava FIB - Itapeva (Brazílie)
2005 - Speciální výstava FIB - Puebla (Mexiko)
2006 - Speciální výstava FIB - Fortaleza (Brazílie)
2008 - Speciální výstava FIB - Euro Dog Show v Budapešti (Maďarsko)
2009 - Speciální výstava FIB - Guararema (Brazílie)
2011 - Speciální výstava FIB - Fortaleza (Brazílie)

Po čase se vrátila díky zúčastněným vystavovatelům opět výborná a přátelská atmosféra celé výstavy.Jako vždy velký dík patří panu Burešovi a členům ZKO Sendražice, kteří odvedli skvělou práci při organizaci a průběhu výstavy.
Na výstavu se dostavilo 24 jedinců psů a fen, z 25 přihlášených. Pan rozhodčí, posuzoval velice dobře a důkladně kontroloval i chrup. Důsledně kontroloval pohyb jak v kroku, tak i v klusu a pečlivě sledoval postavení nejen předních, ale především zadních končetin. Je velká škoda, že se na tuto výstavu opět nedostavil žádný z našich rozhodčích.
Po ukončení výstavy bylo pro všechny přítomné připraveno malé pohoštění, při kterém pan rozhodčí odpovídal na spoustu dotazů kolem chovu a nových pravidel, které v Brazílii připravují k ozdravení a dalšímu rozvoji chovu plemene.Celou výstavu i debatu vynikajícím způsobem tlumočila opět paní Alena Masadilová. Domů jsme odjížděli s pocitem příjemně stráveného dne ve společnosti pohodových lidí a samozřejmě našich čtyřnohých přátel. Nesmíme také opomenout, že jako každoročně vyšlo ideální počasí pro výstavu.
Další Speciální výstava, kterou bude náš Klub pořádat je opět za tři roky a doufejme že ponese opět v tomto duchu. Můžete opět těšit na dalšího výborného rozhodčího z Brazílie.

Samozřejmě děkujeme paní Ireně Šestákové, Báře Hlavůňkové, Dominice Černé a samozřejmě Renatě Žižkové, které se staraly o výběr vstupného a práci v kruhu jako vedoucí a zapisovatelka.

VÝSTAVA SE KONALA
POD ZÁŠTITOU STAROSTY MĚSTA KOLÍNA

Mgr. et Bc. Víta Rakušana
,
(který se bohužel díky pracovnímu vytížení z pozice své funkce nemohl zúčastnit výstavy)

a již tradičně v areálu ZKO Sendražice

sponzorem této výstavy byl:

MEDIÁLNÍ SPOLUPRÁCE A SPONZOR

DALŠÍ SPONZOR

Tlumočnice, paní Alena Masadilová, s rozhodčím, panem Virgíliem De Martellou Orsim,
v pozadí paní Ardélia, manželka pana Orsiho.

Cenu pro BOB, dřevěnou plastiku hlavy, věnoval náš Klub, autorem díla je pan Václav Kyselka.


Ostatní ceny byly od firmy Fitmin,
netradiční skleněné trofeje pro vítěze věnoval také náš Klub.

 

V následujících tabulkách si můžete prohlédnout obsazení ve třídách a výstavní ohodnocení.

PSI
třída dorostu:
LUCAS Fi-Box * 7.3.2012
o: Ubirajara Sertao do BR Toledo
m: Tina da Maloca dos Filas do Paiaguas
m.:Milan Kohút
ch.:Dana Černá
VN1
 
třída mladých:
BRENTANO from Drakula´s county * 8.6.2011
o: Alejandro Guarda Costas
m: Angelica from Drakula´s County
m.:Ing. Josef Mohelský
ch.:Jaroslav Vacek
V1, CAJC, BOJ
CABEZON Strážnický ráj * 8.6.2011
o: Imperio Dorado Bruno
m: Tora Strážnický ráj
m.:Radana Nečasová
ch.:Grazyna Suchá
V2
 
třída otevřená:
BARON Moničin ráj * 7.8.2008
o: Belissario Monavar
m:Ammbraya Guarda Costas
m.:Mgr. Hana Varníčková
ch.:Mgr. Hana Varníčková
V1, CAC 
Imperio Dorado JAIR * 11.12.2009
o: Imperio Dorado Valdes
m: Imperio Dorado Gatinha
m.:Joanna Gwizdowska-Macek
ch.:Elena I. Ushkova
V2, r.CAC
UBIRAJARA SERTAO do BR Toledo * 15.3.2010
o: Otelo de el Carnicelo
m: Ambra da Ilha
m.:Dana Černá
ch.:Alexander de Toledo Alves
V3 
 
třída vítězů:
Gch. JAGUNCO ze Šakalího dvora * 3.5.2010
o: El Diablo Eduardo ze Šakalího dvora
m: 120 Senda do Eshabeta II
m.:Hana Vaněčková
ch.:Hana Vaněčková
V2, r.CAC
C.I.B. TORO Maloca dos Filas do Paiaguas * 18.2.2007
o: Brutus Dog de Bartoncelos
m: Cauna do Paiaguas
m.:Mgr.Klára Filipová
ch.:Edison Souza
V1, CAC, VSV
 
FENY
třída dorostu:
LIBERTY Fi-Box * 7.3.2012
o: Ubirajara Sertao do BR Toledo
m:Tina da Maloca dos Filas do Paiaguas
m.:Marek Dvořák
ch.:Dana Černá
VN1, Nejlepší dorost
LOIRA FI-Box * 7.3.2012
o: Ubirajara Sertao do BR Toledo
m:Tina da Maloca dos Filas do Paiaguas
m.:Dana Černá
ch.:Dana Černá
VN2
LUISIANA Fi-Box * 7.3.2012
o: Ubirajara Sertao do BR Toledo
m:Tina da Maloca dos Filas do Paiaguas
m.:Marek Lalák
ch.:Dana Černá
VN3
  
třída mladých:
GRANADA of Fazenda dos Amigos da Vida * 8.8.2011
o: El Diego of Fazenda dos Amigos da Vida
m: Flametta of Fazenda dos Amigos da Vida
m.:Stanislava Žemlová
ch.:Eva Dengler
V1, CAJC
 
mezitřída:
CECILKA Moničin ráj * 14.10.2010
o: Belissario Monavar
m: Ammbraya Guarda Costas
m.:Mgr. Hana Varníčková
ch.:Mgr. Hana Varníčková
V1, CAC, VSV
třída otevřená:
AL CERRY Strážnický ráj * 27.8.2009
o: Imperio Dorado Bruno
m:Tora Strážnický ráj
m.:Petra Hečlová
ch.:Grazyna Suchá
V3
ARWEN La Rosalejandraia * 22.7.2006
o: Bradock JB da Santa Luzia
m: Abaúna Anavi Rachilem
m.:Jana Novotná
ch.:Alexandra Horáková
V
GAJA Ne-Fi Dogs * 7.6.2008
o: Jeff Chvatěrubská rokle
m: Alexia Slo land
m.:Marek Dvořák
ch.:Milan Pisanec
V4
INSIGNE ze Šakalího dvora * 2.12.2009
o: Toro da Maloca dos Filas do Paiaguas
m: Gaia ze Šakalího dvora
m.:Mgr. Hana Varníčková
ch.:Hana Vaněčková
V1, CAC
KORA FI-IT * 25.8.2007
o: Artuš FI-IT
m: Andora z Kosických luhů
m.:Petra Hečlová
ch.:Jitka Šírová
V2, r.CAC
ZEA Strážnický ráj * 26.7.2008
o: Imperio Dorado Bruno
m:Arikara Fil
m.:MUDr. Zuzana Chytrá
ch.:Grazyna Suchá
V
  
  
třída vítězů:
C.I.B. 120 SENDA do Eshabeta II * 19.9.2006
o: #93 Replicar do Eshabeta II
m: Java da Bracatinga
m.:Hana Vaněčková
ch.:Dawna Berg
V1, CAC
Ch. ANGELINA z Březeneckého kopce * 29.9.2009
o: Drealand s´ dogs Baloo
m: Agria od Kaččího potoka
m.:Renata Šinaglová
ch.:Jaroslava Richterová
V3
C.I.B. BEATE Fidelidat * 13.1.2008
o: Aramis vom Landgut Lichtenau
m: Jazmína Fi-Box
m.:Mgr. Klára Filipová
ch.:Ing. Martin Filip
V2, r.CAC
Ch. JUANA ze Šakalího dvora * 3.5.2010
o: El Diablo Eduardo ze Šakalího dvora
m: 120 Senda do Eshabeta II
m.:Bohumil Petřík
ch.:Hana Vaněčková
nedostavila se
 
třída seniorů:
ATHINA Jizerská závěj * 26.8.2005
o: El Diablo Eduardo ze Šakalího dvora
m: Cestie de Luci  Monavar
m.:Václav Piler
ch.:Jiří Novák
V2
C.I.B. ELECTRA TONIA ze Šakalího dvora * 1.6.2002
o: Simba
m: Caria ze Šakalího dvora
Hana Vaněčková
Hana Vaněčková
V1, BOV

 

Nejmladším neoficiálním účastníkem byl BENJAMIN Skuhrovský hrádek,
scházely mu 4 dny do minimálního věku pro přihlášení, ale choval se téměř jak "ostřílený šampion" :-)

 

... a takto proběhla kontrola varlátek :-)))))


BOB s manželi Orsiovými, panem Burešem a tlumočnicí

Nejlepší pár psů:
TORO Maloca dos Filas do Paiaguas
BEATE Fidelidat
majitel: Mgr. Klára Filipová
Nejlepší chovatelská skupina:
ze Šakalího dvora - Electra Tonia, Insigne, Jagunco
majitel:Hana Vaněčková

Po ukončení výstavy se konalo posezení s rozhodčím
a pohoštěním v rámci oslav 20. výročí založení Klubu.

Několik záběrů z posezení s panem rozhodčím a jeho manželkou, paní Ardélií,
která pracuje jako poradce chovu v klubu Sociedade Paulista pro Fila Brasileiro.
A nechybělo ani sladké překvapení pro všechny účastníky.









ZDE naleznete dalších 203 fotek z této výstavy
a ZDE dalších 689 od slečny Ivany Čelikovské




SPECIÁLNÍ VÝSTAVA BRAZILSKÉ FILY

Výstava se konala dne 26.9.2009 v Kolíně - Sendražicích

Posuzoval již tradičně rozhodčí z Brazílie,
pan Luiz Paulo Henry Raeder

Luiz Paulo Henry Raeder

narodil se 30.8.1960
povoláním je veterinář
žije v Curitiba, stát Paraná
je 18 let ženatý s Elizabeth a má 2 děti (Isabella 17 roků a Luiz 13 let)
od roku 1993 rozhodčí all-rounder CBKC (Confederacao Brasileira do Cinofilia), člen FCI
majitel chovatelské stanice Raeder's založené v roce 1981.

Stručný přehled aktivit:
Narodil se v rodině milovníků zvířat a psů obzvlášť. Dědeček léta choval a vlastnil boxery. Po celé dětství byl v kontaktu s dědečkovými psy a když jeho matka pak převzala jeho chov, byl nadšen.

Majitel psů s průkazem původu od roku 1978, kdy začal se studiem na veterinární fakultě. V roce 1981 zaregistroval chovatelskou stanici a začal s chovem psů plemene Fila Brasileiro, Basethound a po té s hladkosrstými jezevčíky a anglickými kokršpaněly.
Vynikajících výsledků v chovu dosáhl hlavně z Basset Houndy v 80tých letech a na počátku let 90tých, a to nejen v Brazílii, ale i v zahraničí.
Mnohokrát na výstavách se svým basetem získal BIS a dokonce i ocenění nejlepší chovatel plemene v Brazílii, během několika po sobě jdoucích let. Také jeho chovatelskou stanici vyhlásili 4 krát jako nejlepší brazilskou ch.s. v rámci plemene .
Významná ocenění: BIS - Basset Hound na výstavě v KCSP ze 585 zúčastněných psů.
Plemena která vlastnil: Fila Brasileiro, basethound, anglický a americký kokršpaněl, jezevčík hladko a hrubosrstý, shi-tzu, skotský terier, whipet a dobrman.
Plemena která nyní chová: Fila Brasileiro (chov v současnosti vede jeho sestra, Anna Christina), zlatý retriever (společně s jeho dcerou Isabellou), jorkšírský terier a maltezáček (společeně s manželkou Elizabeth), lhasa apso a anglický buldok (posledních 8 let).
Plemena která pouze vlastnil: dobrman, německá doga a mops.
Země ve kterých již posuzoval: celá Brazílie, Paraguay a několikrát v Argentině.
Charakteristika rozhodčího: s velkým potěšením posuzuje na specializovaných výstavách především plemena ke kterým má důvěrný vztah a nebo je chová či choval. Rád přijímá pozvání na specializované výstavy a velmi si váží když je doporučený k posouzení a může se tak podílet na vývoji plemene.
Specifikace: každé plemeno má svou svéráznost a má být i tak posuzováno. V některém plemeni je funkčnost nejdůležitější, jiná mohou dělat schopnosti nebo vzrůst, u jiných třeba elegance anebo temperament. Ale ať to či ono, vždy je soulad všeho důležitý.

 

Speciální výstava proběhla opět ve výborné atmosféře a velký dík patří vedení, panu Burešovi a členům ZKO Sendražice, kteří svou vydatnou pomocí při organizaci přispěli jako vždy k plynulému průběhu výstavy.
Na výstavu se dostavilo všech 34 přihlášených psů a fen, rozhodčí, pan Luiz Paolo Henry Reader, posuzoval přísně, ale korektně a každé zadané hodnocení zdůvodnil. Podrobně vysvětloval u každého psa jeho přednosti i nedostatky a to nejen z pohledu rozhodčího, ale i pohledem chovatele a veterináře. Důležitost kladl na pohyb, typ, nesení a velikost hlavy, horní a dolní linii, postavení končetin.Byl to opravdu zážitek pozorovat tohoto rozhodčího při práci v kruhu. Je velká škoda, že se na tuto výstavu opět nedostavil žádný z našich rozhodčích.
Po ukončení výstavy se uspořádala debata na které pan rozhodčí odpovídal na různé dotazy a ukazoval mnoho krásných fil na fotografiiích, které přivezl. Výbornou debatu, kterou jako i celou výstavu vynikajícím způsobem tlumočila paní Alena Masadilová, ukončila až tma. Všichni jsme se rozjižděli domů s novými poznatky pro chov a plni dojmů z výborné výstavy, kterou dotvořil i přijemný, teplý a slunečný den.
Těšíme se na další Speciální výstavu, kterou bude náš Klub pořádat opět za tři roky. Určitě se všichni můžete těšit na dalšího rozhodčího ze země původu - Brazílie.


Tlumočnice, paní Alena Masadilová, s rozhodčím, panem Luiz Paulo Henry Readerem, při práci v kruhu.

Cenu pro BOB, krásnou plastiku hlavy, věnoval pan Luiz Paolo Henry Reader a vítězi předal starosta města Kolína, pan Jiří Buřič.

Klub věnoval jako cenu pro Vítěze plemene knihu encyklopedie PES od Dr. Michala Císařovského s jeho věnováním.
Generální sponzor věnoval všem účastníkům pamlsky pro psy a Vítězům Speciální výstavy 9kg krabice sucharů.
Časopis Planeta zvířat věnovala na výstavu poháry, pro Vítězům Speciální výstavy knihy a pro každého vystavovatele ještě Chovatelský katalog.
Firma Biofaktory věnovala 250g balení Chondra a Biotinu.
Kravan-servis věnoval Dárkový certifikát na slevu při koupi karavanu v jejich bazaru.
Starosta města Kolína, pan Jiří Buřič věnoval pohár nejsympatičtější file dne a přispěl finanční částkou na zajištění výstavy.
Tímto děkujeme všem našim sponzorům za hodnotné ceny.

Generálním sponzorem této výstavy byl:
Jan Salač - Velkoobchod SALAČ
Borek 40, 277 14 Dřísy
tel., fax.: 326 911 259; 326 971 753
krmiva.salac@centrum.cz
www.salac.cz

MEDIÁLNÍ SPOLUPRÁCE A SPONZOR

DALŠÍ SPONZOŘI


VÝSTAVA SE KONALA
POD ZÁŠTITOU STAROSTY MĚSTA KOLÍNA


Pan starosta, Jiří Buřič, v závěru výstavy zvolil "Nejsympatičtější Brazilskou filu dne",
El Diablo Eduardo ze Šakalího dvora, majitel, Hana Vaněčková.


V následujících tabulkách si můžete prohlédnout obsazení ve třídách a výstavní ohodnocení.

PSI
třída štěňat:
TRIAS da Santa Luzia * 19.5.2009
o: Mancha da Santa Luzia
m: Bela da Santa Luzia
m.:Dagmar a Jan Doležalovi
ch.:Tennison da Souza Cavalcante
VN1

třída dorostu:
BARON Karlův dvůr * 8.1.2009
o: Toro da Maloca dos Filas do Paiaguas
m:Alba Karlův dvůr
m.:Karel Neckář
ch.:Karel Neckář
VN1
BUTCH Karlův dvůr * 8.1.2009
o: Toro da Maloca dos Filas do Paiaguas
m:Alba Karlův dvůr
m.:Martin Kočí
ch.:Karel Neckář
VN2
 
třída mladých:
ADRIN z Podmockých strání * 16.7.2008
o: Ferrero Red and Brindle
m: Athina Jizerská závěj
m.:PhDr. Václav Mrzena
ch.:Václav Piler
VD
BARON Moničin ráj * 7.8.2008
o: Belissario Monavar
m:Ammbraya Guarda Costas
m.:Hana Varníčková
ch.:Hana Varníčková
V2
HIRSUTO ze Šakalího dvora * 12.9.2008
o: Ayrton Senna du Domaine du Brazilianklans
m: Electra Tonia ze Šakalího dvora
m.:Markéta Šmidbergerová
ch.:Hana Vaněčková
VD3
KLOUDY DA BARRA Monavar * 22.10.2008
o: Belissario Monavar
m: Calabria II da Serra de Itanhandu
m.:Lenka Kořínková
ch.:Lenka Kořínková
V1, CAJC, VSVM
ZIMO Strážnický ráj * 26.7.2008
o: Imperio Dorado Bruno
m:Arikara Fil
m.:Jiří Kozel
ch.:Grazyna Suchá
VD4
 
 

mezitřída:
BOOKER Fidelidat * 13.1.2008
o: Aramis vom Landgut Lichtenau
m: Jazmína Fi-Box
m.:Rudolf Vyhnálek
ch.:Ing. Martin Filip
VD1

třída otevřená:
ALEJANDRO Guarda Costas * 11.11.2005
o: Soberano da Serra de Itanhandu
m: Brita Annenské lázně
m.:Hana Varníčková
ch.:Quido Purtak
VD2
ARMIN Karlův dvůr * 1.9.2004
o: Jeff Chvatěrubská rokle
m: Elza Fi-Box
m.:Ing. Martin Filip
ch.:Karel Neckář
V1, CAC
 
třída vítězů:
TORO Maloca dos Filas do Paiaguas * 18.2.2007
o: Brutus Dog de Bartoncelos
m: Cauna do Paiaguas
m.:Ing. Martin Filip
ch.:Edison Souza
V1, CAC, VSV

třída seniorů:
Ich EL DIABLO EDUARDO ze Šakalího dvora * 1.6.2002
o: Simba
m: Caria ze Šakalího dvora
m.:Hana Vaněčková
ch.:Hana Vaněčková
VD1
FENY
třída dorostu:
BANGIE Karlův dvůr * 8.1.2009
o: Toro da Maloca dos Filas do Paiaguas
m:Alba Karlův dvůr
m.:Vladimír Ježek
ch.:Karel Neckář
VN1

třída mladých:
ANGIE z Podmockých strání * 16.7.2008
o: Ferrero Red and Brindle
m: Athina Jizerská závěj
m.:Vladislav Polma
ch.:Václav Piler
VD
ANNABELLA Labská stráň * 9.10.2008
o: Bad Annenské lázně
m:Babelique Monavar
m.:Josef Vala
ch.:Libor Stružinský
V2
GAJA Ne-Fi Dogs * 7.6.2008
o: Jeff Chvatěrubská rokle
m: Alexia Slo land
m.:Marek Dvořák
ch.:Milan Pisanec
V4
KERRY DA BARRA Monavar * 22.10.2008
o: Belissario Monavar
m: Calabria II da Serra de Itanhandu
m.:Oldřich Duchan
ch.:Lenka Kořínková
V3
RAJAVI do Fortal do Fila * 20.12.2008
o: Carrasco Trucu do Arere
m: Bras Can Miura
m.:Hana Vaněčková
ch.:Francisco Wankis de Souza Medeiros
V1, CAJC, VSVM, BOB
ZEA Strážnický ráj * 26.7.2008
o: Imperio Dorado Bruno
m:Arikara Fil
m.:MUDr. Zuzana Chytrá
ch.:Grazyna Suchá
VD
 
 
 
mezitřída:
AIRIN Al-To-Li-Na-Be * 28.3.2008
o: Bad Annenskén lazně
m: Arwen Dolores de Suerte
m.:Jana Šperlová.
ch.:Aleš Tomáš
VD2
ANTHEA Kunětické údolí * 23.5.2008
o: Joe Strážnický ráj
m: Fibi II FI-IT
m.:Vít Bubeník
ch.:Michal Bělka
VD3
BÁRA Fidelidat * 13.1.2008
o: Aramis vom Landgut Lichtenau
m: Jazmína Fi-Box
m.:Karel Neckář
ch.:Ing. Martin Filip
V1, CAC
 

třída otevřená:
AMELIE Flying Ear * 29.4.2006
o: Bras Can Xingú
m: Hillary Fi-Box
m.:Kateřina Fröhlichová
ch.:Mgr. Ivana Horská
V2, r.CAC
APOLENKA Flying Ear * 29.4.2006
o: Bras Can Xingú
m: Hillary Fi-Box
m.:Kateřina Fröhlichová
ch.:Mgr. Ivana Horská
V3
ATHENA Aida temperamento * 11.2.2007
o: Gol II da Serra de Itanhandu
m: Beryl Annenské lázně
m.:Drahomíra Drnovská
ch.:Drahomíra Drnovská
V4
ATHINA Jizerská závěj * 26.8.2005
o: El Diablo Eduardo ze Šakalího dvora
m: Cestie de Luci  Monavar
m.:Václav Piler
ch.:Jiří Novák
VD
JAZMÍNA Fi-Box * 19.7.2005
o: Bras Can Xingú
m: Ulina FI-IT
m.:Ing. Martin Filip
ch.:Dana Černá
V1, CAC
 
 


třída vítězů:
Gch. 120 SENDA do Eshabeta II * 19.9.2006
o: #93 Replicar do Eshabeta II
m: Java da Bracatinga
m.:Hana Vaněčková
ch.:Dawna Berg
V1, CAC, VSV
BEATE Fidelidat * 13.1.2008
o: Aramis vom Landgut Lichtenau
m: Jazmína Fi-Box
m.:Ing. Martin Filip
ch.:Ing. Martin Filip
V2, r.CAC
Ich BERYL Annenské lázně * 30.10.2003
o: Jaguar da Boa Sorte
m: Ina Los Tras Naranjos
m.:Drahomíra Drnovská
ch.:Miroslav Hrkal
V
Ch. CORAJOSO Birengo * 1.5.2006
o: Glatisant´s Tor le Fise
m: Keith Strážnický ráj
m.:Lucie Procházková
ch.:Gabriela Pavlíčková
V3
Gch. ENNIE CHARMED Monavar * 7.11.2004
o: Charve Strážnický ráj
m: Bellef Fi-Box
m.:Lucie Hamplová
ch.:Lenka Kořínková
V4
 
 

třída seniorů:
Ich. ELECTRA TONIA ze Šakalího dvora * 1.6.2002
o: Simba
m: Caria ze Šakalího dvora
Hana Vaněčková
Hana Vaněčková
V1, Nejlepší senior

Soutěž o nejlepší pár psů:
1.
ARMIN Karlův dvůr
JAZMÍNA Fi-Box
majitel: Ing. Martin Filip
2.
TORO Maloca dos Filas do Paiaguas
BEATE Fidelidat
majitel: Ing. Martin Filip
3.
Ich EL DIABLO EDUARDO ze Šakalího dvora
120 SENDA do Eshabeta II
majitel:Hana Vaněčková

Soutěž o nejlepší chovatelskou skupinu:
1.
Karlův dvůr
majitel :Karel Neckář
2.
Šakalího dvora
majitel: Hana Vaněčková


Po předání cen jednotlivým vítězům, předal na památku pan Luiz Paulo Henry Reader
státní vlajku Brazílie starostovi města Kolína, panu Jiřímu Buřičovi

Několik záběrů ze živé debaty s panem rozhodčím, která ukončila velice přijemný den výstavy:



 

Velká fotogalerie s 300 obrázky je ZDE




SPECIÁLNÍ VÝSTAVA BRAZILSKÉ FILY

Výstava se konala dne 16.9.2006 v Kladně - Rozdělově

Posuzuzoval opět rozhodčí z Brazílie,
pan Alexandre Bacci Acunha

Alexandre Bacci Acunha
narozen 16. dubna 1961
žije v Porto Alegre - Rio Grande do Sul (Brazílie)

kynologické aktivity:
-  chovatel Fila Brasileiro od roku 1988 (ch. st. RAFURI).
-  Manažer Speciálních výstav Fibrasul 1996/2004
-  Secretář Národní Komise pro plemeno Fila Brasileiro 2000/2003.
-  Rozhodčí plemene Fila Brasileiro od roku 1991.

posuzoval na výstavách:
  1 - výstava Kennel Clube Rio Grande do Sul, plemene Fila Brasileiro v roce 1991 - 26 fil
  2 - Speciální výstava Fila Brasileiro Fibrasul v Pelotas, rok 1993 - 68 fil
  3 - Speciální výstava Fila Brasileiro Fibrasul v Esteio, rok 1995 - 65 fil
  4 - První Speciální výstava Fila Brasileiro v Teresina, rok 1998 - 36 fil
  5 - Speciální výstava Fila Brasileiro Fibrasul –Expo Leite, rok 1998 - 72 fil
  6 - výstava Kennel Clube do Rio Grande do Sul, plemene Fila Brasileiro, rok 1999 - 25 fil
  7 - Speciální výstava Clube Paranaense do Fila Brasileiro, rok 2000 - 44 fil
  8 - Regionální Festival Norte/Noredeste Fila Brasileiro v Natal, rok 2002 - 16 fil
  9 - První Speciální výstava Clube do Fila Brasileiro v Mexiku, rok 2003 - 64 fil
10 - Speciální výstava Fila Brasileiro ve Fortaleze, rok 2005 - 46 fil

G
enerálním sponzorem této výstavy byl:
Jan Salač - Velkoobchod SALAČ
Borek 40, 277 14 Dřísy
tel., fax.: 326 911 259; 326 971 753
krmiva.salac@centrum.cz
www.salac.cz

Poháry a medaile věnoval náš Klub. Pro BOB byla připravena kopie plastiky hlavy fily z Brazílie, kterou věnovala chovatelská stanice „ze Šakalího dvora“.
Každý z účastníků obdržel od generálního sponzora akce, vzorek krmiva PRO-PAC a všichni vítězové i věcné ceny – různá balení krmiva. S prázdnou neodešli ani ti, co obsadili druhá místa, těm věnoval sponzor praktické propagační materiály.

Škoda jen, že nikdo z našich rozhodčích se nepřijel podívat, protože by se měli ledčemu možnost přiučit. Bohužel často někteří své neznalosti plemene zakrývají velkou arogancí a neoprávněným sebevědomím při posuzování.
Nicméně se můžete podívat, jak naše psy viděl opravdový specialista-chovatel ve výsledcích výstavy níže.

Výsledky zkoušky povahy naleznete zde

V následujících tabulkách si můžete prohlédnout obsazení ve třídách a výsledky.

 

Třída Baby - psi

jméno narozen / rodiče chovatel / majitel ocenění
ALFRÉD Flying Ear * 29.4.2006
o.: Bras Can Xingú
m.: Hillary Fi-Box
ch.: Mgr. Ivana Horská
m.: Michal Truhlář
VN1
ALOIS Flying Ear * 29.4.2006
o.: Bras Can Xingú
m.: Hillary Fi-Box
ch.: Mgr. Ivana Horská
m.: Pavel Čupr
VN2

Třída dorostu - psi

BLOWER z Kosických luhů * 26.2.2006
o.: Alazao do Rafirez
m.: Imanny Bohex
ch.: František Novák
m.: Pavel Pithart

N1

Třída mladých - psi

ALEJANDRO Guarda Costas * 11.11.2005
o.: Soberano da Serra de Itanhandu
m.: Brita Annenské lázně
ch.: Guido Purtak
m.: Guido Purtak + Miroslav Hrkal
V1, CAJC
ARMANDO Jizerská závěj * 26.8.2005
o.: El Diablo Eduardo ze Šakalího dvora
m.: Cestie de Luci Monavar
ch.: Jiří Novák
m.:: Jiří Novák
VD4
ATREY Jizerská závěj * 26.8.2005
o.: El Diablo Eduardo ze Šakalího dvora
m.: Cestie de Luci Monavar
ch.: Jiří Novák
m.::Žaneta Zajícová
VD
BACON Slo Land * 21.11.2005
o.: Bras Can Xingú
m.: Alexia Slo LAnd
ch.: Vladimír Štandecker
m.: Alena a Antonín Skybovi
D
BALDOR z Kotlinky * 10.6.2005
o.: Bras Can Xingú
m.: Cobie Fi-Box
ch.: Eva Srnová
m.: Věra Kohlíková
V3
JAGO Fi-Box * 19.7.2005
o.: Bras Can Xingú
m.: Ulina FI-IT
ch.: Dana Černá
m.: Zbyněk Pokorný
V2

Třída otevřená - psi

El NINO ze Šakalího dvora *1.6.2002
o: SIMBA
m: Caria ze Šakalího dvora
ch.:Hana Vaněčková
m.:Markéta Šmidbergerová
V1, CAC
FELIPE ze Šakalího dvora *14.12.2003
o.: Curo ze Šakalího dvora
m.: Querida do Quizanga´s

ch.: Hana Vaněčková
m.: Jan Škorpík
VD 3
XINGÚ Bras Can * 10.7.2003
o.: Bras Can Centauro
m.: Bras Can Vitoria II

ch.: Antonio Jose Brasileiro
m.: Dana a Zbyněk Černí
V2, res.CAC

Třída vítězů - psi

CH. BELISSARIO Monavar *26.1.2003
o.:Gek Šer Chán
m.:Bellef Fi-Box

ch.:Lenka Kořínková
m.:Ing. Josef Mohelský
V1,CAC,
Vítěz Speciální výstavy
ICH. El DIABLO EDUARDO
ze Šakalího dvora
*1.6.2002
o: SIMBA
m: Caria ze Šakalího dvora
ch.:Hana Vaněčková
m.:Hana Vaněčková
V4
CH. C-ARGOS od Lesní studánky *9.6.2004
o.: Alazao do Rafirez
m.: Barbora od Lesní studánky

ch.:Jarmila Hřídelová
m.:Jarmila Hřídelová
V3
CH. FOREST Fi-Box *16.9.2002
o.:Jeff Chvatěrubská rokle
m.:Abora Fi-Box
ch.: Dana Černá
m.: JUDr. Blanka Lotreková
V
ICH. JEFF Chvatěrubská rokle *16.2.2000
o.:Oskar FI-IT
m.:Sara v.d. Konquistadoren

ch.:Jarmila Zahradníčková
m.:Dana a Zbyněk Černí
V2, r.CAC

Třída veteránů - psi

CH. AMIS Annenské lázně * 7.3.1998
o.:Erros Dargan
m.:Elba z Radnické kovárny

ch.:Miroslav Hrkal
m.:Jan Buršík
nedostavil se

Třída Baby - feny

jméno narozen / rodiče chovatel / majitel ocenění
AMÉLIE Flying Ear * 29.4.2006
o.: Bras Can Xingú
m.: Hillary Fi-Box
ch.: Mgr. Ivana Horská
m.: Kateřina Fröllichová
VN1
APOLENKA Flying Ear * 29.4.2006
o.: Bras Can Xingú
m.: Hillary Fi-Box
ch.: Mgr. Ivana Horská
m.: Kateřina Fröllichová
VN2
BRAGA Bascoretta * 7.5.2006
o.: Bad Annenské lázně
m.: Azzura Fil
ch.: Ing. Jindřich Turek
m.: Jiřina Červená
VN3
CANDURA Birengo * 1.5.2006
o.: Glatisan´s Tor le Fise
m.: Keith Strážnický ráj
ch.: Gabriela Pavlíčková
m.: Ing. Jiří Schonmann

VN4

Třída mladých - feny

ATHINA Jizerská závěj * 26.8.2005
o.: El Diablo Eduardo ze Šakalího dvora
m.: Cestie de Luci Monavar
ch.: Jiří Novák
m.: Václav Piler
V4
GAIA ze Šakalího dvora *14.9.2005
o.: Bras Can Xingú
m.: Electra Tonia ze Šakalího dvora
ch.: Hana Vaněčková
m.: Hana Vaněčková
V3
GLORIA STEFANI
ze Šakalího dvora
*14.9.2005
o.: Bras Can Xingú
m.: Electra Tonia ze Šakalího dvora
ch.: Hana Vaněčková
m.:Ing. Lubomír Macháček
V2
GRACIELA ze Šakalího dvora *14.9.2005
o.: Bras Can Xingú
m.: Electra Tonia ze Šakalího dvora
ch.: Hana Vaněčková
m.: Petr Gottwald
V1, CAJC

Mezitřída - feny

AGRIA od Kaččího potoka * 9.2.2005
o.: Eldorado Fi-Box
m.: Amazona de Escalade
ch.: Marta Antalová
m.: Jaroslava Richterová
V3
AYLA Exeladus *6.11.2004
o.: Elfo Fi-Box
m.: Eugenia Selva ze Šakalího dvora
ch.: Miroslav Patera
m.: Stanislava Žemlová
V2, r.CAC
BAKIMA z Kotlinky * 10.6.2005
o.: Bras Can Xingú
m.: Cobie Fi-Box
ch.: Eva Srnová
m.: Ewa Bartkowiak
V1, CAC
ENNIE CHARMED Monavar *7.11.2004
o.: Charve Strážnický ráj
m.: Bellef Fi-Box
ch.: Lenka Kořínková
m.: Lucie Hamplová
V4

Třída otevřená - feny

AMARA z Kotlinky * 22.7.2004
o.: Zumbi ZS do Baicuara
m.: Cobie Fi-Boxs
ch.: Eva Srnová
m.: Eva Srnová
V1, CAC
BAJA Ořechovská skála * 15.8.2002
o.: Jasan z Radnické kovárny
m.: Holly Strážnický ráj
ch.: Antonín Sláma
m.: Marta Brabcová
V4
CESTIE de LUCI Monavar
* 28.7.2003
o.: Ibar Chvatěrubská rokle
m.: Bellef Fi-Box

ch.: Lenka Kořínková
m.: Jiří Novák
V 3
CLARA Annenské lázně * 3.6.2004
o.: Jaguár da Boa Sorte
m.: Ina de Los Tres Naranjos
ch.: Miroslav Hrkal
m.: Hana Varníčková
V2, r.CAC

Třída pracovní - feny

HILLARY Fi-Box *27.8.2003
o.: Jeff Chvatěrubská rokle
m.: Amanda Hvozdenská skála
ch.: Dana Černá
m.: Mgr. Ivana Horská
V1, CAC

Třída vítězů - feny

ICH. ABORA Fi-Box *30.7.1999
o.:Andoro Manaus
m.:Ofka FI-IT
ch.:Dana Černá
m.:Dana a Zbyněk Černí
V1, CAC
Vítěz Speciální výstavy
CH. ANNY de la Estrela *16.6.2003
o.: Killer Peňa de Los Arrendajos
m.: Zamba do Alejandria
ch.: Carlos Cabrera Z Jaime Demner
m.: Ludmila Papežová
V
CH. BERYL Annenské lázně *31.10.2003
o.: Jaguar da Boa Sorte
m.: Ina de Los Tres Naranjos
ch.: Miroslav Hrkal
m.: Drahomíra Drnovská
V2, r.CAC
ICH. ELECTRA TONIA ze Šakalího dvora *1.6.2002
o: SIMBA
m: Caria ze Šakalího dvora
ch.:Hana Vaněčková
m.:Hana Vaněčková
V3
CH. HEBE da Voz Do Vento *20.10.2000
o.:Xandoke Do Itapua
m.:Feiticeira da Boa Sorte

ch.:José Carlos Maria Saliba
m.:Miluše Mikulášová
V4

Třída veteránů - feny

CH. AMBRA Bohemia R.A.F. * 19.6.1996
o.: Black Lesní zátiší
m.: Acima Hama
ch.: Václava Žižková
m.: Drahomíra Drnovská
V1, Nejlepší veterán, BOB
CH. CARIA ze Šakalího dvora *9.10.1998
o.:Karibe z Bodláčí
m.:Caila Do Quizanga
ch.:Hana Vaněčková
m.:Hana Vaněčková
V2

 

 




V roce 2003 připadlo pořádání Speciální výstavy na náš Klub.

Uspořádali jsme tuto výstavu ve Spolupráci s Kynologickou organizací Kladno
v jejich areálu kynologického cvičiště,
v Kladně - Rozdělově, v sobotu 27.9.2003

Soutěžilo se o poháry a medaile, které věnoval náš Klub. Kokardy pro nejmladší vítěze a pro BOBa věnovala naše čestná předsedkyně, paní Marcela Švábová s dcerou Scarlett z Ria de Janeira. Kopii plastiky hlavy fily z Brazílie, věnovala jako další cenu pro BOBa, chovatelská stanice „ze Šakalího dvora“. Každý z účastníků obdržel od hlavního sponzora akce, vzorek krmiva PRO-PAC a všichni vítězové i věcné ceny – různá balení krmiva.

Výsledky výstavy a obrázky všech účastníků
naleznete zde
.


Součástí této výstavy byla i zkouška povahy,
které se až na jednu fenu ze třídy vítězů,
zúčastnili všichni přihlášení jedinci od dovršeného věku 18 měsíců.
Výsledky zkoušky povahy naleznete zde.

Posuzoval mezinárodní rozhodčí FCI - CBKC pro brazilskou filu:
Dr. JOSÉ MAURO GOMES FERREIRA
z Ria de Janeira, Brazílie

za delegaci rozhodčího tímto děkujeme naší čestné předsedkyni Klubu,
paní Marcele Švábové z Ria de Janeira, rozhodčí pro Fila Brasileiro FCI - CBKC

Dr. José Mauro Gomes Ferreira
(lékař, neurolog)

Avenida Maracana 713 APT. 5O3, 2O 511-OOO Rio de Janeiro, Brasil

Majitel chovatelské stanice "Palas", založené v r. l976
Chovatel Brazilské fily od r. l986; 46 registrovaných vrhů
Specializovaný rozhodčí CBKC - FCI pro Brazilskou filu od r. l99l
Mezinárodní rozhodčí FCI pro Brazilskou Filu
Posuzoval l3 Specializovaných výstav Fil, (po celé Brazílii) a jednu výstavu v USA (spolu s paní Clelií Kruel)
Presidentem klubu : Sociedade Estadual do Fila Brasileiro Rio de Janeiro, 3x zvolen (celkem na 6 let).

Psi z chovu Palas, kteří zvláště vynikli.
Jamanta do Palas - Mezinárodní šampiónka l99l, šampiónka v několika evropských zemích
El Jabah do Palas - vencedor do ranking v Rio de Janeiro a ve státě Parana, Curitiba, vítěz devíti specializovaných výstav, nositel všech dostupných titulů včetně titulu mezinárodního
Juliete do Palas - vítězka tří specializovaných výstav, nositelka všech brazislkých titulů šampionů a titulu mezinárodniho šampióna.

V České republice se v chovatelské stanici "z Bodláčí" výborně uplatnila fena Hana do Palas,
matka CH.ČR. Karibe z Bodláčí, Inéz z Bodláčí a dalších úspěšných potomků


Hlavní sponzorské ceny pro vítěze věnoval

Jan Salač - Velkoobchod SALAČ
Borek 40, 277 14 Dřísy
tel., fax.: 326 911 259; 326 971 753


Obsazení ve třídách:

PSI - třídy:
28 přihlášených psů:
BABY
3
DOROSTU
1
MLADÝCH
5
MEZITŘÍDY
5
OTEVŘENÉ
8
VÍTĚZŮ
6
VETERÁNŮ
0
FENY - třídy:
26 přihlášených fen:
BABY
1
DOROSTU
2
MLADÝCH
3
MEZITŘÍDY
4 (1 se nedostavila)
OTEVŘENÉ
7
VÍTĚZŮ
7
VETERÁNŮ
2

Soutěže:

Nejlepší chovatelská skupina
3
Nejhezčí pár psů
1

Statistika:

zastoupené státy podle vystavovatelů
 
zastoupené státy podle původu psů
Česko
29
  Česko
39
Maďarsko
2
  Brazílie
4
Německo
2
  Maďarsko
4
Slovinsko
1
  Německo
3
Ukrajina
1
  Finsko
1
  .
  .
  Rakousko
1
      Ukrajina
1
  .
 .
  USA
1



V následujících tabulkách si můžete prohlédnout obsazení ve třídách a výsledky.
Pro obrázek klikněte na jméno vybraného účastníka.

Třída Baby - psi

jméno narozen / rodiče chovatel / majitel ocenění
ARMAGEDDON De Escalade *8.4.2003
o.: Action Bardino Grizzly-Killer
m.:Chanel Coco Bohex
ch.: Michaela Szotková-Novotná
m.: Michaela Szotková-Novotná
VN1
BANDIDO De Escalade *11.4.2003
o.: Action Bardino Grizzly-Killer
m.:Cassie Fi-Box
ch.: Michaela Szotková-Novotná
m.: Michaela Szotková-Novotná
N2
HARRAS Houndmaster Kodiak Bear *27.3.2003
o.:Alex Windsor Spring
m.:Zeta Shooits Mountains
ch.:Nick Denigris
m.:Caroline Wolff & Eckhard Ginader
N3

Třída dorostu - psi

BELISSARIO Monavar *26.1.2003
o.:Gek Šer Chán
m.:Bellef Fi-Box
ch.:Lenka Kořínková
m.:Ing. Josef Mohelský

VN1

Třída mladých - psi

DUQUE Higienopolis *10.12.2002
o.:Erussu Do Caramona
m.:Higienopolis Cafeina
ch.:Marko Numinen
m.:Marko Kupper
VD4
FOREST Fi-Box *16.9.2002
o.:Jeff Chvatěrubská rokle
m.:Abora Fi-Box
ch.: Dana Černá
m.: JUDr. Blanka Lotreková
V3
GRAND DIEGO
del Caballero de la Montana

*15.8.2002
o.:Embolo el Grande Guarda
m.:Abadesa del Cabalero de la Montana
ch.: Jürgen Ozimek
m.: Bianca Koester
V2
JEREMIAS Bohex *5.9.2002
o.:Alois Playa Amazona
m.:Doris Bohex
ch.:Oldřich Šiška
m.:Michaela Szotková-Novotná
VD
WAREL FI-IT *2.10.2002
o.:Bastos Do Sertao
m.:Rachel FI-IT
ch.:Jitka Šírová
m.:Milena Bečková
V1, CAJC

Mezitřída - psi

El DIABLO Eduardo ze Šakalího dvora JCH.CZ *1.6.2002
o: SIMBA
m: Caria ze Šakalího dvora
ch.:H. Vaněčková
m.:H. Vaněčková
VD4
ELDORADO Fi-Box *19.1.2002
o: Wild Fire Deer Graze
m: Abora FI-BOX
ch.:D. Černá
m.:M. Antalová
V2, res.CAC
ELFO Fi-Box *19.1.2002
o: Wild Fire Deer Graze
m: Abora FI-BOX
ch.:D. Černá
m.:M. Patera
V1, CAC
El NINO ze Šakalího dvora JCH.CZ *1.6.2002
o: SIMBA
m: Caria ze Šakalího dvora
ch.:H. Vaněčková
m.:M. Šmidbergerová
VD
EXCELLENT Fi-Box *19.1.2002
o: Wild Fire Deer Graze
m: Abora FI-BOX
ch.:Dana Černá
m.:Michaela Dufková
VD3

Třída otevřená - psi

AMOR Bránická Lady *14.1.1999
o.:Habil Do Iarijara
m.:Fredy Lesní zátiší
ch.:Karel Nádvorník
m.:Markéta Dlouhá
V3
ARD Svatý Floriánek *19.6.2000
o.:Gek Šer Chán
m.:Arry Burchan
ch.:Ivana Peluhová
m.:Petra a Daniel Dryšlovi
VD
ARTUŠ u Vysoké tůje *10.8.2001
o.:Muff z Radnické kovárny
m.:Lejla z Radnické kovárny
ch.:Hana Menšlová
m.:Aleš Koldinský
VD
DEIMON Lu-Etra *20.5.1998
o.: Karibe z Bodláčí
m.:Carolina z Bodláčí
ch.:Eva Trávníčková
m.:Rudolf Šimek
VD
DOMINGO ze Šakalího dvora *28.11.2000
o: Karibe z Bodláčí
m: Caila Do Quizanga

ch.: H. Vaněčková
m.:Lucie Rokosová
V2, res.CAC
DUNGA From Red-Pretender´s JCH.H *18.7.2001
o.:Rick Do Bras Can
m.: Los Banditos Bonita

ch.:Nikolette a Tibor Danyi
m.:István Szanyi
VD4
JAGUÁR Da Boa Sorte *25.6.2000
o: Elmo Da Boa Sorte
m: Xula Da Boa Sorte
ch.:P. M. Barroso
m.: M. Hrkal
V1, CAC
SANTÉS z Radnické kovárny *20.1.2001
o.: Muf z Radnické kovárny
m.:Diana z Radnické kovárny
ch.:Věra Froňková
m.:Marie Rudolfová
VD

Třída vítězů - psi

AMIS Annenské lázně CH.PL * 7.3.1998
o.:Erros Dargan
m.:Elba z Radnické kovárny

ch.:Miroslav Hrkal
m.:Jan Buršík
V
ARTUŠ Bohemia Patriot *8.7.2000
o: Oskar FI-IT
m: Inéz z Bodláčí

ch.:Ing. arch. M. Fidra
m.: Vladimír Kolařík
V4
AUSTRALIA of Transamazonica CH.LUX. *4.11.1998
o.:Harras vom Vogesenblick
m.:Coco Island of Winnetou´s Mescaleros

ch.:Caroline Wolff & Eckhard Ginader
m.:Caroline Wolff & Eckhard Ginader
V
CURO ze Šakalího dvora CH.CZ *9.10.1998
o: Karibe z Bodláčí
m: Caila Do Quizanga

ch.:H. Vaněčková
m.:H. Vaněčková
V2, r.CAC
DON CONQUISTADOR del Bohex CH.Russian *31.10.1999
o.:Calif Bohex
m.:Vida

ch.:Tatiana a Michail Gavrosh
m.: Tatiana a Michail Gavrosh
V3
JEFF Chvatěrubská rokle
ICH, CH.CZ, CH.SK, CH.PL, CH.H

*16.2.2000
o.:Oskar FI-IT
m.:Sara v.d. Konquistadoren

ch.:Jarmila Zahradníčková
m.:Dana Černá
V1,CAC,
Vítěz Speciální výstavy, BOB


Třída Baby - feny

jméno narozen / rodiče chovatel / majitel ocenění
AMAZONIA De Escalade *8.4.2003
o.:Action-Bardino Grizzly-Killer
m.:Chanel Coco Bohex
ch.:Michaela Szcotková-Novotná
m.:Marta Antalová

VN1

Třída dorostu - feny

AMANDA od Větrovské hýkačky *20.1.2003
o.:Arton Fi-Box
m.:Clivie Zlínská hvězda
ch.:dipl. Mgmt. Libor Hrubý
m.:D. a L. Kratochvílovi
N2
GURIA Fi-Box *24.2.2003
o.:Jeff Chvatěrubská rokle
m.:Amanda Hvozdenská skála
ch.:Dana Černá
m.:Helena Coufalová
VN1

Třída mladých - feny

EUGENIA SELVA ze Šakalího dvora 1.6.2002
o: SIMBA
m: Caria ze Šakalího dvora
ch.:H. Vaněčková
m.:M. Patera
V2
FARINA From Red-Pretender´s *4.5.2002
o.:Bastos Do Sertao
m.:Alien From Red-Pretender´s
ch.:Nikolette Danyi & Tibor Vér
m.:Nikolette Danyi & Tibor Vér
V1, CAJC
NIKITA Strážnický ráj
*14.11.2002
o.:Arton Fi-Box
m.:Arikana Fil
ch.:Grazyna Suchá
m.:Jan Buršík
VD3

Mezitřída - feny

ATHÉNA z Andělského údolí *15.11.2001
o: Wild Fire Deer Graze
m: Catia ze Šakalího dvora
ch.:Hana Javůrková
m.:Josef Nikodým
nedostavila se
ELECTRA TONIA ze Šakalího dvora JCH.CZ *1.6.2002
o: SIMBA
m: Caria ze Šakalího dvora
ch.:H. Vaněčková
m.:H.Vaněčková
V1, CAC
EMANUELA PARIS ze Šakalího dvora *1.6.2002
o: SIMBA
m: Caria ze Šakalího dvora
ch.:Hana Vaněčková
m.:Caroline Wolff & Eckhard Ginader
V2, r.CAC
ESPINADA CLARA ze Šakalího dvora JCH.SLO *1.6.2002
o: SIMBA
m: Caria ze Šakalího dvora
ch.:Hana Vaněčková
m.:Marko Kupper
V3

Třída otevřená - feny

AMBRA Asika od Ebičky
*27.5.2001
o.:Arton Fi-Box
m.:Asika ze Sázaváku

ch.:Eva Kimáková
m.:Bohumír Poláček
V
BIANCA Santa Catarina *10.9.2000
o.:Dr. Dick Bohex
m.:Amanda od Pšanského vrchu
ch.:Stanislava Sušková
m.:Stanislava Sušková
V3
COMTESA Dům života CH.CZ *21.12.1997
o.:Ogun Roni de Conal Kennel
m.:Cresta FI-IT
ch.:Stanislava Marešová
m.:Miluše Mikulášová
V2, r.CAC
DIVA From Red-Pretender´s JCH.H *18.7.2001
o.:Rik Do Bras Can
m.:Bonita Los Banditos
ch.:Nikolette Danyi & Tibor Vér
m.:Nikolette Danyi & Tibor Vér
V1, CAC
DONA Krásná Elmi *11.10.1998
o.: Argo David a Goliáš
m.: Angelika Ostrovní říše
ch.: Miroslav Málek
m.: Ing. Jan Matoušek
V
JENNIFER Strážnický ráj
*22.5.2001
o.:Arton Fi-Box
m.:Helga Strážnický ráj

ch.:Grazyna Suchá
m.:MVDr. Jiří Čížek
V
QUERIDA do Quizanga´s *7.12.2000
o: Hector Do Uruba
m: Endira Do Solar Da America
ch.: A. L.A. Saramago
m.:H. Vaněčková
V4

Třída vítězů - feny

ABORA Fi-Box *30.7.1999
o.:Andoro Manaus
m.:Ofka FI-IT
ch.:Dana Černá
m.:Dana Černá
V1, CAC
Vítěz Speciální výstavy
ALIEN From Red-Pretender´s CH.H *23.7.2000
o.:Rik Do Bras Can
m.:Bonita Los Banditos
ch.:Nikolette Danyi & Tibor Vér
m.:Nikolette Danyi & Tibor Vér
V4
ASKIA Rey de Pleseno CH.CZ *6.12.1999
o.:Ogun Roni de Conal Kennel
m.:Addis Calcavela
ch.:Pavel Janků
m.:Stanislava Sušková
V2, r.CAC
AZZURA Fil CH. PL *16.6.2000
o.:Cornel Strážnický ráj
m.:Secret My Lady z Lisiej Sztolni
ch.:Danuše Kyncková
m.:Ing. Jndřich Turek
V
CARIA ze Šakalího dvora CH.CZ *9.10.1998
o.:Karibe z Bodláčí
m.:Caila Do Quizanga
ch.:Hana Vaněčková
m.:Hana Vaněčková
V
COCO ISLAND of Winnetou´s Mescalero ICH, CH.LUX. *13.10.1997
o.:Gorosito Miramonte vom Ehernen Fels
m.:Lutador Assustador Agua Christalina
ch.:Christian Polster
m.:Caroline Wolff & Eckhard Ginader
V
HEBE da Voz Do Vento CH.CZ *20.10.2000
o.:Xandoke Do Itapua
m.:Feiticeira da Boa Sorte

ch.:José Carlos Maria Saliba
m.:Miluše Mikulášová
V3

Třída veteránů - feny

CAILA do Quizanga CH.CZ *8.12.1994
o: Mack Do Iarijara
m: Freedom Again Alaketu´s Piece
ch.: A. L.A. Saramago
m.:H. Vaněčková
V1, Nejlepší veterán
CAMILA vom Taubenhof ICH, CH.LUX *30.9.1995
o.:Amadeus Mozart von Sigurrezza Della Casa
m.:Tessy vom Taubenhof

ch.: M.+L. Härtel
m.:Caroline Wolff & Eckhard Ginader
V2